Rozpędzona Borussia

Piłkarze Borussii Dortmund odnieśli trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe ostatni w tabeli zespół VfB Stuttgart 3:2 (2:1). Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, a Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 69. minucie.
Borussia była zdecydowanie lepsza od Stuttgartu. Zwłaszcza w pierwszej połowie z łatwością ogrywała słabą obronę gospodarzy.

Wynik otworzył w 25. minucie Pierre-Emerick Aubameyang. Drużyna ze Stuttgartu odpowiedziała trafieniem Floriana Kleina z rzutu karnego, ale do przerwy goście prowadzili po bramce Ilkaya Gundogana.

W drugiej połowie Stuttgart usiłował wyrównać, ale nie miał zupełnie pomysłu, jak to zrobić. Gracze Borussii umiejętnie rozbijali ataki gospodarzy, a sami groźnie kontrowali. Po jednej z takich akcji w 89. minucie Marco Reus podwyższył prowadzenie na 3:1. Drużyna ze Stuttgartu odpowiedziała trafieniem Georga Niedermeiera w 91. minucie i końcówka była nerwowa, ale na wyrównanie gospodarzom zabrakło już czasu.

Wygrana pozwoliła podopiecznym Juergena Kloppa przesunąć się na dziesiąte miejsce w tabeli. Stuttgart pozostał na ostatnim, 18. miejscu.