Politechnika przegrała u siebie z Czarnymi Radom

W pierwszym meczu fazy play-off o miejsca 5-12 siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej przegrali w Arenie Ursynów z Czarnymi Radom 1:3.
Po wygranej w dwumeczu z Indykpolem Olsztyn kolejnym rywalem stołecznych siatkarzy w walce o piąte miejsce w PlusLidze był Cerrad Czarni Radom. W niedzielę w Arenie Ursynów lepsi byli goście, którzy zwyciężyli 3:1. Czarni wygrali pierwszego seta do 17, ale w drugim podopieczni Jakuba Bednaruka zrewanżowali się rywalom i pokonali ich do 19. Kolejne dwa sety były bardziej zacięte. W trzeciej partii radomianie wygrali 25:23, a czwarty set - grany na przewagi - zakończył się wysokim wynikiem 35:33 dla gości.
Jeżeli Politechnika nie wygra w Radomiu 3:0 lub 3:1, a potem w "złotym secie", to zostanie jej rywalizacja o 9. miejsce na koniec sezonu PlusLigi. Rewanż zaplanowano na sobotę 14 marca.
AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 1-3 (17:25, 25:19, 23:25, 33:35). Tytuł MVP otrzymał Wojciech Żaliński.